نشانه های بالغ شدن + 10 نشانه به بلوغ رسیدن و بزرگ شدن

نشانه های بالغ شدن

رسیدن به سن قانونی به طور خودکار شما بالغ نمی کند. برای اینکه عنوان کودکانه یا نابالغ خود را از دست دهید، باید صفات خاصی از خود به نمایش بگذارید.

قبل از اینکه بتوانید خود را بزرگتر واقعی بنامید، به صفاتی که باید بکار گرفته شود نگاهی می اندازیم.

1- کنترل احساس خود

نشانه های بالغ شدن

یک فرد بالغ به جای اینکه به راحتی نسبت به کاری که انجام می دهد عصبانی شود ، سریع عصبانیت خود را کنترل می کند. بالغ بودن بدان معنی است که کمتر در احساسات خود غرق شوید و به شیوه مخرب واکنش نشان دهید.

2- مسئولیت خود و اقدامات خود را بر عهده بگیرید

نشانه های بالغ شدن

مردم هر روز انتخاب می کنند و آن انتخاب ها با عواقب همراه است. کسی که بالغ است ، نسبت به اقدامات خود پاسخگو خواهد بود. شما بالغ هستید وقتی که به طور جدی از خود، شادی خود و چیزهایی که به دلیل انتخاب هایتان در راه خود قرار می دهید مراقبت کنید.

3- احساس شکرگذاری برای آنچه دارید

یکی دیگر از ویژگی های یک فرد بالغ این است که به جای شکایت از آنچه ندارید ، از آنچه که دارید تشکر کنید. شما امور را به صورت اعمالی قبول نمی کنید زیرا می دانید که همه خوش شانسی نیستند.

4- شما می توانید خود را برای کسی که هستید قبول کنید

پذیرفتن خود را آنگونه که هست آسان نیست، به خصوص وقتی دیگران به شما بگویند شما باید تغییر کنید. اما وقتی بالغ هستید، خود را در آغوش بگیرید و به خود اعتماد کنید. شما به جای اینکه احساس فرومایگی کنید و می خواهید دیگران را خوشحال کنید با بودن فردی که نیستید، با خود احساس راحتی خواهید کرد.

همچنین ببینید : تست شخصیت شناسی تصویری برای شناخت خود

5- درک اینکه چقدر شما نمی دانید

نشانه های بالغ شدن

شخص ممکن است همه چیز را بداند ، اما بلوغ طول می کشد تا کسی بفهمد که چیزهای زیادی وجود دارد که آنها نمی دانند. اگر قرار است بالغ باشید، غرور خود را کنار بگذارید و مایل به یادگیری باشید، حتی از کسی که از شما کوچکتر است.

نشانه های بالغ شدن چیست

6- آگاهی و توجه دیگران

نشانه های بالغ شدن

دلسوزی بخشی از بلوغ است. به جای این که همیشه منافع خود را در اولویت قرار دهید، به فکر افراد دیگری خواهید بود. فداکاری برای دیگران ابتدا قبل از دنبال کردن خواسته های شخصی شما انجام می شود. وقتی افراد دیگر موفق شوند ، شما به جای اینکه به آنها حسادت کنید ، جشن خواهید گرفت.

7- فروتن بودن

اگر فردی بالغ باشید ، نمی توانید هیچ موفقیتی را به تنهایی به دست بیاورید. شما با مردم منصفانه رفتار خواهید کرد و با احترام رفتار خواهید کرد. و نیازی نیست که خودتان را بالاتر از دیگران بدانید.

همچنین ببینید : آیا من خودخواه هستم؟

8- نشان دادن انعطاف پذیری

همه چیز برنامه ریزی شده نیست، باید بتوانید با شرایط سازگار شوید و روی پای خود بایستید. انگشت اشاره فقط چیزی است که افراد نابالغ انجام می‌دهند.

9- روشنفکر بودن و قضاوت نکردن

به جای برچسب زدن به افرادی که از شما متفاوت هستند، شما تمایل خواهید داشت که ببینید از کجا می‌آیند و چه چیزی فاصله بین شما و آن‌ها را پر می‌کنند.

10- دانستن اینکه همیشه جایی برای رشد و پیشرفت وجود دارد

بالغ بودن به معنای این است که شما هرگز مطیع نیستید و فکر می کنید که در حال حاضر کامل هستید. شما باور دارید که همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد. زندگی در مورد یادگیری است و شما همیشه می توانید تلاش کنید که نسخه بهتری از خود باشید.

به نظر شما کدامیک از این خصوصیات را دارید؟ آیا می توانید از خصوصیات دیگری که لازم است بالغ شوید نام ببرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.