رابطه تاریخ تولد و شخصیت + روانشناسی

شخصیت شناسی از روی تاریخ تولد

شخصیت شناسی از روی تاریخ تولد

روان شناسان شخصیتی معتقدند که شماره تولد شما میتواند حقایقی را در مورد شخصیتتان آشکار نماید. به مثال زیر توجه کنید.

فرض می کنیم که شما متولد 29 اردیبهشت 1364 هستید. اردیبهشت ماه دوم سال است پس:

9=1+8=18=5+9+3+1=1395=1364+2+29

شماره تولد 9 است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.

تفسیر اعداد و شخصیت آنها :

1- خالق و مبتکر:

‘یک’ ها پایه و اساس زندگی هستند. مدام عقیده های تازه و بدیع دارند و این شرایط در آن ها طبیعی است. مدام دوست دارند تمامی کارها و مسایل بر حول محوری که آن ها می گویند و تعيين می کنند در گردش باشد و زیرا مبتکر هستند، گاهی خود خواه می شوند. با این حال’ یک’ ها به شدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند. مدام دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، زیرا عاشق این هستند که’ بهترین’ باشند. در استخدام خود بودن و برای خویش کار کردن بزرگ ترين کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقیده های افراد دیگر ممکن است بهتر باشد و باید با رویی گشوده آن ها را هم بشنوند.

2- پیام آور صلح:

‘دو’ ها سیاست مدار به دنیا می آیند! از احتیاج افراد دیگر خبر دارند و غالبا قبل از سایرین به آن ها فکر می کنند. اصلاً تنهایی را دوست ندارند. دوستی و همراهی با افراد دیگر برای شان بسیار مهم است و میتواند آن ها را به موفقیت در زندگی رهنمود سازد. اما از سوی دیگر، اگر در دوستی با کسی حس ناراحتی کنند ترجیح میدهند تنها باشند. از آنجایی که ذاتا خجول هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خویش سعی کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آن ها را از دست ندهند.

حتما ببینید : تست شخصیت شناسی درخت آدمک ها

شخصیت شناسی از روی تاریخ تولد

3- قلب تپنده زندگی:

‘سه’ ها ایده آلیست هستند، بسیار فعال، اجتماعی، جذاب، رمانتیک وبسیار صبور و پر تحمل .خیلی کارها را با هم آغاز می کنند ولی تمامی آن ها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که افراد دیگر شاد باشند و برای این کار تمام سعی خویش رابه کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند ولی باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایایه تری هم ببینند.

4- محافظه کار:

‘ چهار’ ها بسیار زودرنج و سنتی هستند. آن ها عاشق کارهای روزانه، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل میشوند که دقیقا بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و سعی می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. ولی باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خویش مهربانتر باشند.

5- ناهماهنگ با جماعت:

‘ پنج’ ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و شوق سیری ناپذیر آن ها به جهان هستی و دیدن محیط پیرامون خویش، غالبا برای شان درد سر ساز می شود. آن ها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات آنها هرگز تمام نمی شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و خاطرجمع شوند که قبل از نتیجه گیری، تمامی حقیقت ها را مد نظر قرار داده اند.

6- رمانتیک و احساساتی:

‘ شش’ ها ایده آلیست هستند و زمانی شادمان میشوند که حس سودمندبودن کنند. یک ارتباط خانوادگی بسیار محکم برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان مؤثر است و آن ها احساس غریب برای نگهداری از افراد دیگر و کمک به آن ها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.’ شش’ ها باید بین چیزهایی که میتوانند آن ها را تغيير دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند.

حتما ببینید : کدام پروانه را انتخاب می کنید؟ شخصیت شناسی

شخصیت شناسی از روی تاریخ تولد

7- عاقل و خردمند:

‘ هفت’ ها جست و جو گر هستند. آن ها مدام به دنبال اطلاعات مخفی و پنهان بوده و به سختی اطلاعات حاصل شده را با ارزش واقعی آن می پذیرند. احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آن ها ندارد. با این که در خصوص همه چیز در زندگی سؤال می کنند ولی دوست ندارند مورد سوال واقع شوند و هیچوقت کاری را ابتدا به ساکن با سرعت آغاز نمی کنند و شعارآنها این است که به آرامی میتوان مسابقه را برد. آن ها فیلسوفهای آينده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سؤال بی جوابی ندارند. مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی باورکردنی است و چه چیزی نه!

8- آدم کله گنده:

‘ هشت’ ها مشکل گشا هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آنرا حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستندو طرحهاو نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسئولیت اشخاص را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خویش می بینند. با وضعیت ویژه ای این قابلیت رابه وجود می آورند که افراد دیگر مدام آن ها را رییس ببینند.

9- اجرا کننده و بازیگر:

‘ نه’ ها ذاتا هنرپیشه هستند. بسیار دلسوز افراد دیگر و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خویش را هم برای کمک به افراد دیگر خرج می کنند. با جذابیت ذاتی شان اصلاً در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ كس برای آن ها شخص غریبه ای به حساب نمی آید.در حالات مختلف شخصیت های مختلفی از خویش بروز میدهند و برای افرادی که اطرافشان هستند آشنایی این اشخاص اندکی سخت بنظر میرسد . آن ها مثل بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند ولی خيلي وقتها از آينده خویش ترسناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که میتواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.