رابطه دست خط و شخصیت – روانشناسی

رابطه دست خط و شخصیت

رابطه دست خط و شخصیت

تفاوت در خط افراد تنها تفاوت در سطح سواد و تحصیلات آنان نیست بلکه می‌توان بیانگر تفاوت‌هایی از لحاظ شخصیتی باشد. در این مطلب با ویژگی افراد با خط‌های متفاوت آشنا می‌شوید.

انواع دست خط

افرادی که خط نامرتب دارند: احتمالا در زندگی بسیار فعال بوده و به همین دلیل برایشان مشکل است که بتوانند ثابت و بی تحرک بمانند وبرخی از کارهایشان حساب شده و سنجیده نیست و به همین دلیل گاهی اوقات برای دوستان و افراد خانواده غیر قابل پیش بینی هستند، آزادی شخصی برای آنان مهم و اهمیت زیادی به استقلال خواهی می‌دهند و ممکن است گاهی خیلی احساساتی رفتار کنند.

افرادی که خط مرتب و خوانانی دارند: می‌توان اینگونه برداشت نمود که آن‌ها خودشان را بسیار کنترل می‌کنند و علاقه‌مند نیستند که به راحتی شخصیت خود را نشان دهند و حتی گاهی اوقات برایشان مشکل است که احساساتشان را بروز دهند و آنرا سرکوب نمایند.

افرادی که خیلی پررنگ می‌نویسند و قلم را زیاد فشار می‌دهند: احتمالا علاقه زیادی به مخالفت کردن با دیگران دارد چرا که احساس قدرت و اعتماد به نفس زیادی می‌نماید و علاقه‌مند به نفوذ بر روی دیگران دارد و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درک نمی‌کند.

افرادی که خیلی کمرنگ می‌نویسند: احتمال این که فردی حساس و دلسوز باشند بسیار زیاد است و موفقیت دیگران راحتی بیش از خودشان درک می‌نمایند و این امکان نیز وجود دارد که قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلی راحت عقب نشینی می‌کنند.

رابطه دست خط و شخصیت
رابطه دست خط و شخصیت
دست خط و شخصیت شناسی

افرادی که خیلی کند و آهسته می‌نویسند: به سرعت قادر به نشان دادن عکس العمل نیستند این افراد احتمالا به زمان بیشتری برای ابراز عقیده خود نیاز مندند و در برابر احساساتشان هم کند هستند و اغلب علاقه‌مند ند که هیچ تصمیمی نگیرند. تا اینکه تصمیم غلط بگیرند.

افرادی که خط تند و شتابزده‌ای دارند: احتمالا افرادی که کم حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته می‌شوند و از نظر خلق و خو بسیار لحظه‌ای هستند، سریع درک می‌کنند در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب به دلیل شتابزدگی در تصمیم گیری دچار لغزش و خطا شده و از این که در آرامش به حرف‌های دوستانشان گوش کنند خسته می‌شوند.

افرادی که دست خط ساده‌ای دارند وخیلی ابتدایی می‌نویسند: در روابط با دیگران ترجیحا واقع گرا و با تدبیر هستند و نمی‌توانند قبول نمایند که گاهی باید با دیگران کنار آمد و به آن‌ها توجه شود و اطرافیان به ندرت از آنچه در درونشان می‌گذرد آگاهی می‌یابند.

حتما ببینید : گوشی موبایل شما شخصیتتان را بازگو می کند

رابطه دست خط و شخصیت
رابطه دست خط و شخصیت
دست خط شما در مورد شخصیتتان چه میگوید

افرادی که خطی زیبا و پررنگ و لعابی دارند: این امکان وجود دارد که گاهی به شدت رسمی برخورد کرده و خیلی مفصل و با علاقه درباره‌ی مسایل دلخواهشان حرف بزنند، اما این احتمال نیز وجود دارد که درخواسته‌ها و تمایلات پر توقع و رؤیایی باشند.

اگر شما خود را دارای خط ریز و کوچک می‌بینید: احتمالا شما توانایی‌های خود را دست کم می‌گیرید و خودتان را از آن چه واقعا هستید کمتر ارزیابی می‌نمائید و ممکن است گاهی تنگ نظر و خرده گیر باشید.

اما اگر درشت می‌نویسید: این احتمال وجود دارد که خودتان را زیادی بزرگ و مهم جلوه داده و گاهی بسیار با اعتماد به نفس و از موضع قدرت رفتار می‌کنید.

حتما ببینید : از کدام چهره ترسیدی؟ تست روانشناسی

رابطه دست خط و شخصیت
رابطه دست خط و شخصیت

فردی که خط شکسته‌ای دارد و حروف را زاویه دار و شکسته می‌نویسد: فردی بسیار با اراده می‌باشد ودر کارهایش حد و بسط را قبول ندارد و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیست و اغلب به همین دلیل که تمایلی به حد وسط ندارد از دیگران خسته شده و تصمیمی نمی‌گیرد، زیرا علاقه‌مند به انتخاب راه اشتباه نیست.

فردی که دست خط ملایم و کشیده‌ای دارد: آدمی چند بعدی است و می‌تواند مشکلاتش را از زوایای مختلف بررسی و درک نماید، تنوع برایش مهم بوده گاهی احساس او بر این است که استعداد‌های زیادی دارد و نمی‌تواند هیچ کدام را به درستی شکوفا کند. ممکن است فردی زود رنج باشد و به ندرت علیه برداشت‌ها و انتقادات دیگران از خود دفاع کند.

اگر کلمات را درهم و فشرده می‌نویسید: احتمالا شما فرد راحتی نیستید و در جمع خودتان را کناری می‌کشید و می‌خواهید کنترل خود را از دست ندهید از بر قراری رابطه با دیگران خوشتان نمی‌آید و گاهی دوست ندارید خود را فردی خوش فکر نشان دهید اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده کرده و نظر خود را می‌گویید و این به این علت است که کمی محتاط هستید.

حتما ببینید : شخصیت شناسی بر اساس مدل راه رفتن

رابطه دست خط و شخصیت

فردی که کلمات را با فاصله و باز می‌نویسد: خیلی راحت با دیگران رابطه برقرار کرده و ساده و بی تکلف و مستقیما به دیگران نزدیک می‌شوید گاهی به راحتی از کوره در می‌رود و با این کار ممکن است به حریم شخصی دیگران تجاوز کند؛ و این به علت آنست که او ارزشی به خودداری و کنترل خود نمی‌دهد، اما انسانی کوشا و با طراوت است که سریع تصمیم گرفته وبا کار‌های خود به دیگران خدمت می‌کند.

گفتنی است هر چند موارد ذکر شده دراثر تحقیقات و تجربیات روانشناسی حاصل گشته، اما باید دانست که این امور مطلق نیست و ازسوئی ممکن است برخی عوامل، چون کمبود وقت، شرایط نا مناسب و نحوه نوشتار افراد تأثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.